Plastové židle - výhody

Výhod mají židle z plastu celou řadu.

Plastové židle jsou lehké - to oceníte zejména, pokud je budete často přemisťovat. Velmi to ocení především vaši potomci, protože pro ně nebude problém si svou plastovou židli kamkoliv odstěhovat.

Plastové židle jsou bezúdržbové – židle určené do exteriéru budou chtít čas od času pořádně umýt vlažnou vodou. Židle v interiéru stačí jen čas od času otřít měkkým, vlhkým hadříkem. Pozor si musíme dát na agresivní nebo abrazivní (brusné) čistící prostředky, abychom plastovou židli nepoškrábali nebo jinak nepoškodili její hladký povrch.

Plastové židle jsou skladné – často stohovatelné, takže snadno vyřešíte problém s nedostatkem prostoru. Zkrátka je naskládáte na sebe a strčíte do kouta.

Plastové židle jsou pohodlné – o správných zásadách ergonomie jsme už hovořili. Právě tuhle vlastnost není vůbec dobré podceňovat, protože nesprávné držení těla, stejně jako nesprávné sezení, může mít trvalé následky. To, co začne mírnou bolestí zad, může často vyústit i v chronické obtíže a to jak z hlediska bolestí páteře, svalů, dýchacích problémů, bolestí hlavy, špatné cirkulace krve nebo trvalé únavy.

Plastové židle jsou příjemné na dotek – například oproti kovovým židlím jsou teplé a eliminují tak nepříjemný pocit chladu při usednutí. Pokud jsou umístěné v exteriéru, nikdy se také nerozpálí od přímého slunce tolik, jako kovový zahradní nábytek. V tomhle ohledu hraje samozřejmě významnou roli zejména barva plastové židle.

Plastové židle jsou univerzální – hodí se do každého interiérového stylu, ať už jako potvrzení jeho odlehčenosti a modernosti, tak jako kontrast k masivnímu, klasickému interiéru.

Plastové židle nabízejí ohromné barevné i tvarové možnosti – v tomto ohledu jsou plastové židle opravdu neporazitelné. Při výrobě se dá do plastové hmoty přimíchat jakékoliv množství a druh pigmentů a vytvoří se tak téměř všechny možné odstíny. I tvar je v podstatě libovolný, i když bychom vždy měli hledět na praktičnost a funkčnost židle spíše, než na její estetiku.

Plastové židle jsou antialergické – nedrží se na nich žádný prach a roztoči nemají šanci.


© Plastové židle