Plastové židle - design

Z čeho se plastové židle vyrábějí?

Moderní plastové židle se nejčastěji vyrábějí z polykarbonátu a polypropylenu, termoplastů, které mají výborné vlastnosti. Polykarbonát je oblíbený v mnoha průmyslových odvětvích pro svou pevnost, odolnost proti nárazům a také vysokou čirost, mnohokrát vyšší než u křemičitých skel. Kromě plastových židlí se z polykarbonátu vyrábí laboratorní nádobí, displeje nebo různé elektronické přístroje. Polypropylen je také hojně využívaný, vyrábějí se z něj komponenty pro automobilový průmysl, obaly a hračky. Díky těmto materiálům je možné dosáhnout všemožných tvarů, barev i stylů a vytvořit tak kus, který padne vašemu útulnému bytu přímo na míru.

Jak si kdo ustele…tak si sedne

Díky úžasné tvárnosti materiálu, používaného k výrobě plastových židlí, mají designéři možnost zrealizovat i ty nejdivočejší představy. Tvárnost je však důležitá i z jiného hlediska. Díky možnosti ovlivnit i ty nejmenší detaily, vytvořil boom plastových židlí živnou půdu pro nejvhodnější ergonomické tvarování. Ergonomie, věda zabývající se optimalizací lidské činnosti, určuje vhodné rozměry a tvary nástrojů, nábytku a jiných předmětů. Plastová židle, která je navržená podle správných zásad ergonomie, by měla poskytovat vysoký komfort při sezení, sloužit preventivně proti zdravotním obtížím, jako jsou bolesti zad, minimalizovat únavu, zaručovat dobrou fyzickou i psychickou kondici a tím i zvyšovat výkonnost a zlepšovat kvalitu odvedené práce.

Všechny barvy duhy

Plastové židle nemusí být striktně jen z plastu, ale mohou v sobě snoubit i kombinaci s jinými materiály, zejména kovy. Často se proto můžeme setkat s kovovými podnožemi, které se používají hlavně u plastových židlí barových. Pro jejich správnou a pohodlnou funkci je jedním z nejlepších řešení si připlatit a pořídit židli polohovatelnou, jejíž výšku si každý nastaví pomocí zdvihacího pístu. Plastové židle můžeme zakoupit v mnoha veselých, barevných variantách i v zabarveném nebo čirém transparentním provedení. Takový kus nábytku dokáže ozvláštnit jinak strohý interiér a dodat mu ten správný šmrnc. Velkou škálu barev ocení také naši nejmenší, kterým můžeme pomocí barevných a vtipně tvarovaných židlí vytvořit z dětského pokoje kouzelné a pohádkové místo.


© Plastové židle